Zuby bezbolestně zdravé

21.4.2017

Bělení zubů je vždy nutné konzultovat se zubním lékařem. Dětem, těhotným a kojícím ženám se bělení nedoporučuje. Dále by na předních bělených zubech neměly být výplně (plomby) nebo korunky. Zatímco zub se vybělí, výplň či korunka nikoliv. V případě, že máte na předních zubech výplně, bude nutné po bělení zhotovit nové.

 

Do jaké míry poškozuje bělení zubů naši sklovinu a jak dlouho vydrží chrup bílý? 

 

  1. 1)       Běleni není nebezpečné pokud se dodržují určitá pravidla, postup bělení a doporučení lékaře. V současnosti se bělí s málo koncertovaným bělicím gelem.. Pokud se zuby vybělí jednou za 2-3 roky, není žádný problém.. Výsledek bělení se udrží přibližně půl roku až dva roky. Záleží, jak často pijete černou kávu, červené víno, čaj nebo či zda kouříte. Bělení je možné opakovat. Úspěšnost, výsledný odstín stejně jako trvání účinku jsou faktory individuální.

 

V běžném prodeji je nespočet produktů pro ústní hygienu je nějaká možnost jak vybrat tu správnou?

 

  1. 2)    To je otázka na dentální hygienistku.. Protože u každého pacienta je to jiné, individuální.. Hygienistka vyšetří stav zubu a dásní, a na základě toho Vám doporučí určitý přípravek nebo pomůcku na ústní hygienu.. Nejdůležitější je kartáček, který by měl účinně očistit ústní dutinu od zbytků jídla, zabránit množení choroboplodných bakterií, promasírovat dásně, zlepšit krevní oběh v dutině ústní, odstranit usazeniny na zubech a zubní kámen.  A dále zubní pasta, která je s, nebo bez obsahu fluoru. Zubní pasta by měla obsahovat bezpečné čistící složky, případně bylinné výtažky a látky nedráždící zubní tkáně, dále látky které rozpouští a odstraňují zubní plak.

 

Na závěr 

 

Spousta lidí ještě nosí dekorativní kamínky na zubu, schvalujete tento model krásy, nebo je těžký / nevhodný na ústní hygienu? 

 

 

  1. 3)    To je individuální, je to věc vkusu.. Pokud pacientka chodí pravidelně na dentální hygienu, stará se o své zuby, má dobru ústní hygienu a nízkou kazivost zubů, tak nevidím důvod proč nemít nějakou ozdobu na zubech…   

 

 zuby.jpg

 

 15267634_1301167576622414_681242562259025858_n.jpg

Petr Novotný > BLOG > Zuby bezbolestně zdravé