Ples Šakalích let v Hotelu International Praha

4.3.2018

Ples Šakalích let v Hotelu International Praha

DružbaHotel Čedok , International,  Holiday InnCrowne Plaza, Stalinův dort   


Zajímá vás jak vypadá ples v budově hotelu International Praha, který tu stál už od dob socialistického realizmu a stihl si za tu dobu změnit šestkrát jméno?

 web.jpg

 

Já osobně jsem k filmu Šakalí léta přilnul už v dětství, možná právě proto jsem své bydliště hledal v okolí Hotelu International Praha a povedlo se.

Již šest let bydlím před touto skvostnou, architektonickou památkou.

 

Pokud opominu veškeré umění a známé umělce, kteří se podíleli jak na stavbě, tvorbě mozaiky malířem Maxmiliánem Švabinskym, výběru tapisérie a  na celkovém dezignu hotelu, jde popsat jako promyšlené místo k bezpečnému bydlení a to právě proto, že se pod celým hotelem ukrývá protiatomový kryt pro 600 lidí.

 

V sobotní večer 3.3.2018 jsem se rozhodl navštívit ples Šakalí léta. Byl jsem poměrně zvědav na připravené prostředí personálem hotelu, módní vytříbenost hostů a jaká společenská vrstva se dostaví na ples ve stylu 50. let.  Já osobně zvolil červený overal, někdo by tvrdil že jde o 80.léta, to ano, ale celý komplet byl vytvořen podle klasické bílé číšnické košile z té doby, prohlédněte si ještě jednou film Jana Hřebejka, Šakalí léta.

 

webspolečná.jpg

 

Dostavilo se neuvěřitelné množství hostů, ba co hostů, přímo tanečníků. Taneční parket, který byl postaven před stage,  byl v několika minutách začátku plesu tanečním párům velmi malý.  Zajímavostí je, že taneční dřevěný plac, je součástí hotelu už od nepaměti a přesto je stále funkční, na malou chvilku večera se sice mírně rozložil, ale vše bylo personálem ihned opraveno a tančilo se do svítání.

 

Nemusím samozřejmě říkat že výzdoba sálu byla vkusná a přesně podle pravidel 50. let. U vchodu každý příchozí host dostal welcome drink, na místě u vchodu byla i možnost tomboly která čítala nemalé množství úžasných cen, jako například ubytování pro dva v Budapešti a podobně. Nesmím vynechat zábavný fotokoutek, kde mohli hosté netradičně zachytit vzpomínku z večírku.

 Článek_web.jpg

 

Číšníci po celou dobu večera odklízeli dopité sklenice vína a zábava díky hudebnímu doprovodu skupiny Party leaders nabírala na síle. Diváci si dokonce dvakrát vytleskali přídavek. Hudební skupina vsadila na zpěv velmi atraktivní zrzky, nebo jejich hudební výkon dokázal podnítit chtíč tance každého z přítomných v sále.

 

Díky mým známostem v hotelu, jsem měl tu možnost se svým fotografem Zdeňkem Dlouhým proniknout do míst, kam běžně lid není vpuštěn a v celé té samotě v nitru hotelu jsme byli schopni vytvořit umělecké fotografie kupříkladu k tomuto článku a kdo ví, třeba právě tyto fotografie uvidíte i v jiných médiích.

 

Jde vidět že se zde opravdu myslelo na každý detail a že si tvůrci plesu dali záležet.

 

 

Mírným kolapsem se stala obsluha u potravinového koutku, kde se shlukovala fronta na alkohol a fronta na jídlo.  Vyhlédl jsem si chvíli kdy byla fronta na jídlo již odbavena a chtíc si objednat jsem byl neustále přehlížen mužem u kasy. Byl jsem tedy nucen jít na konec fronty s alkoholem a vyčkat si celý alkoholický průvod. Náladu mi spravil Vídeňský párek s chlebem a křenem. Nebuďte v šoku jde přeci o ples v době 50. let, k výběru bylo i mé oblíbené Ruské vejce v aspiku, Buřtguláš či větrník.

 

Nejsem kritik, snob ani osoba tím pověřená, ale už jsem zažil spoustu dokonale připravovaných akcí a

některé jsem dokonce pořádal sám a tato patří mezi ty nejlepší, kde jsem byl jako host.

Nutno podotknout, že chyběla nějaká ta celebritka na které jsem z těchto akcí zvyklý. 

 

Těším se na příští ročník a doufám že se zvědaví čtenáři dostaví a užijí si večer ve stylu 50. let

 

http://internationalprague.cz/

http://zd-foto.cz/

 

 

 hotel.jpg

 

 

Petr Novotný > BLOG > Ples Šakalích let v Hotelu International Praha